Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Volkswagen Passat prichádza len ako kombi, ale výrazne väčší

Passat bude schádzať spolu so Superbom z liniek bratislavského závodu. Okrem benzínových a naftových jednotiek dostane aj plug in hybridný pohon.
Nový Volkswagen Passat prichádza len ako kombi, ale výrazne väčší

Volkswagen ukázal novú generáciu Passatu, zatiaľ len prostredníctvom maskovaných prototypov. Ako je už dlhšie známe, s príchodom novej generácie bude dostupná len verzia kombi. Technicky bude Passat veľmi podobný s novou Škodou Superb, ktorá bude ponúkaná aj s karosériou liftback.

V porovnaní s predchodcom sa Passat poriadne zväčšil. Prejavuje sa to nárastom miesta pre nohy pasažierov o 5 cm a o 40 l si polepšil aj batožinový priestor. Po novom bude jeho objem 690 l (pri naložení po hlavové opierky) a po sklopení sedadiel až 1 920 l. Vozidlo je až o 14 cm dlhšie, o 2 cm širšie a o chlp vyššie.

Passat Variant dostane v interiéri novovyvinutú palubnú dosku. Základná verzia sa pochváli 12,9-palcovým dotykovým displejom, príplatkové modely ponúknu až 15-palcový displej. Vylepšením prešiel aj adaptívny podvozok DCC Pro. Výsledkom je menej vibrácií a vyšší komfort na nekvalitných cestách.

Systém neustále reaguje na povrch vozovky a jazdnú situáciu, pričom zohľadňuje parametre, ako sú natočenie volantu, brzdenie a akcelerácia. Ideálne tlmenie je vypočítané pre každé koleso zvlášť a nastavené na tlmičoch v zlomkoch sekundy.

Ponuka motorov ostane rôznorodá. Tvoriť ju budú naftové, benzínové, mild hybridné aj plug in hybridné jednotky. Výkon plug in hybridov sa bude pohybovať od 150 do 200 kW a v elektrickom režime dokážu na jedno nabitie prejsť 100 km. Nový Passat bude spolu s novým Superbom schádzať z liniek bratislavského závodu.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní