Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Volkswagen Taigo vstupuje na slovenský trh

Taigo vychádza z juhoamerického crossover Nivus. Volkswagen teraz prezradil jeho slovenské ceny.
Nový Volkswagen Taigo vstupuje na slovenský trh

Autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko spustil predpredaj nového modelu Taigo. S ním po prvý raz prichádza na európsky trh SUV-kupé značky Volkswagen. Taigo sa už dá objednávať a na Slovensku je na výber v troch líniách vybavenia s dvoma benzínovými motormi. Uvádzacie ceny modelu Taigo na Slovensku sa začínajú od 16 990 eur.

Na rozdiel od niektorých iných európskych trhov sa Taigo na Slovensku nebude predávať v najnižšej verzii vybavenia ani s najslabším motorom. Tri verzie vybavenia majú, podobne ako pri ostatných nových modeloch Volkswagen so spaľovacími motormi, označenie „Life“, „Style“ a „R-Line“.

Taigo Life poháňa benzínový trojvalec 1,0 TSI s výkonom 81 kW (110 k), ktorý spolupracuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok výrobca ponúka aj 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Taigo Style a Taigo R-Line môžu mať aj benzínový štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a prevodovkou DSG.

Nový crossover je v skutočnosti prezlečený model Nivus, ktorý Volkswagen pôvodne vyvinul pre juhoamerický trh. Taigo sa vyznačuje klesajúcou strechou a po vzore Nivusu má byť malým-veľkým autom. Rozmermi sa podobá na model T-Cross, od ktorého je trochu dlhší, porovnateľne široký a o málo nižší. Volkswagen sľubuje vzhľadom na vonkajšie rozmery bohatý vnútorný priestor a kufor s objemom 415 l.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní