Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel Experimental ukáže nový dizajn značky

Premenou prejde predná maska Vizor a všetky sériové vozidlá dostanú futuristický vzhľad práve podľa vzoru nového konceptu.
Opel Experimental ukáže nový dizajn značky

Opel už o pár týždňov predstaví svoj nový koncept s názvom Experimental. Dovtedy nám postupne odhalí viacero podrobností o tomto vozidle, ktoré predznamenajú blízku budúcnosť značky. Nový koncept Experimental napríklad ukáže, ako bude vyzerať nová podoba prednej masky Vizor.

Charakteristická predná časť dostane vysvietené logo. Okolo tradičného blesku vytvorili dizajnéri vzhľad kompasu pomocou vertikálnej a horizontálnej línie. Motív kompasu bude mať svoje miesto aj v zadnej časti vozidla. Okrem toho sa Opel podľa vlastných slov zameral na aerodynamiku vozidla, čo však v ére elektromobilov nie je prekvapením, skôr nutnosť.

V exteriéri aj interiéri chce nemecká značka priniesť futuristické prvky. Jedným z nich majú byť aj sedadlá, dôraz sa však kladie aj na použitie udržateľných materiálov.

"Ako už názov napovedá, Opel Experimental poskytne jasnú víziu značky a nielen pre radu vozidiel. Ukazuje, kam sa naša značka uberá v nasledujúcich rokoch – a ovplyvní všetky naše sériovo vyrábané vozidlá novej generácie. Je to symbol toho, čo chceme so značkou Opel dosiahnuť,“ povedal Florian Huettl, šéf značky.

Ďalšie nové informácie o koncepte Opel Experimental budú prichádzať v nasledujúcich týždňoch a všetko vyvrcholí oficiálnym odhalením 5. septembra na autosalóne v Mníchove.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní