Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel Frontera predčasne ukázal svoju tvár

Na sociálnych sieťach sa objavila fotka novej elektrickej Frontery.
Opel Frontera predčasne ukázal svoju tvár

Návrat mena Frontera na scénu ohlásil Opel začiatkom roku 2024 a oficiálne ho spoznáme niekedy v priebehu tohto roku. Prvá fotografia vozidla sa už medzičasom objavila na sociálnych sieťach. Zachytený na nej je model Vauxhall Frontera.

Pod značkou Vauxhall predáva Opel svoje modely v Británii, odlišujú sa len znakom na prednej maske a pravostranným riadením. Opel ohlasoval, že Frontera bude drsnejšou verziou v porovnaní s ostatnými jeho crossovermi.

Na prvej fotografii pôsobí skôr civilne. Tvarom karosérie sa v zásade neodlišuje od koncernového súrodenca Citroenu e-C3, s ktorým bude zdieľať rovnaký technický základ. Podobajú sa dokonca aj v detailoch ako prelisy na prednej kapote, prelis tiahnuci sa od kľučiek zadných dverí k zadnému svetlu, či hranou v spodnej tretine bočných dverí. Frontera sa od Citroenu odlíši svetlometmi, nárazníkom a prednou maskou Vizor, ktorú Opel v súčasnosti používa na svojich vozidlách.

Keďže Frontera ešte nebola predstavená, chýbajú nám akékoľvek oficiálne informácie o tomto elektrickom crossoveri. S pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote však dostane rovnakú batériu a rovnaký elektromotor ako Citroen e-C3. V praxi by to znamenalo výkon 83 kW a dojazd okolo 320 km. To platí v prípade využitia lítium-železo-fosfátovej batérie s kapacitou 44 kWh.

Koncern Stellantis plánuje priniesť aj bližšie nešpecifikovanú menšiu batériu, ktorá vozidlu tejto veľkosti umožní prejsť na jedno nabitie okolo 200 km. V tomto prípade by základná cena vozidla mohla podliezť hranicu 20 000 eur.

Pokračovať v čítaní