Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel Grandland prešiel výraznou modernizáciou a dostal nočné videnie

Opel Grandland zmenil nielen vzhľad, ale dostal aj pokročilé svetlá z Insignie, či nočné videnie z Peugeotu.
Opel Grandland prešiel výraznou modernizáciou a dostal nočné videnie

Nová predná maska s názvom Vizor sa stáva poznávacím znakom vozidiel značky Opel. Po Mokke, Corse, avizovanej novej generácie Astry ju dostal aj výrazným spôsobom modernizovaný Opel Grandland. Novinkou sú svetlá Intellilux prevzaté s Insignie. V každom z predných svetlometov je až 84 LED bodov, ktoré sa rozsvecujú a zhasínajú podľa situácie pred autom. Okrem prednej masky a svetiel sa zmenili aj nárazníky.

Nový prístrojový panel a nočné videnie

Výraznou zmenou prešiel aj interiér. Grandland mal už pred modernizáciou viacero prvkov, ako napríklad páka automatickej prevodovky, požičaných z Peugeotu. Teraz dostal aj digitálny prístrojový panel, tvoriaci jeden celok s displejom infotainemntu. Vďaka displejom Pure Panel pôsobí interiér výrazne modernejšie.

Veľkou novinkou je nočné videnie, ktoré má v modeloch značky Opel premiéru. Nemci ju prevzali z koncernu Stellantis. Vybavené ňou sú napríklad modely Peugeot 508 a 3008. Nočné videnie dokáže rozoznať chodcov a zvieratá až do vzdialenosti 100 m a upozorniť šoféra. Vylepšeniami prešli aj asistenčné systémy, vďaka ktorým sa Grandland teraz drží lepšie v strede jazdného pruhu.

Motorizácie sa zrejme nezmenia

O motoroch zatiaľ Opel nepovedal ani slovo, ale v ponuke by nemali nastať výraznejšie zmeny. Z fotografií je jasné, že sa naďalej bude spoliehať aj na plug in hybrid s elektrickým pohonom všetkých kolies a vysokým výkonom, atakujúcim hranicu 300 k (225 kW). Ceny a špecifikácie sa dozvieme neskôr. S výrobou v nemeckom závode Eisenach sa začne na jeseň.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní