Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel Insignia sa zmení na crossover

Nová Insignia by sa mohla inšpirovať Citroenom C5 X a stať sa kombináciou crossoveru a rodinného MPV.
Opel Insignia sa zmení na crossover Súčasná generácia Insignie má pred sebou ešte minimálne dva roky života.

Opel Insignia sa s príchodom novej generácie výrazne zmení. Podľa portálu Auto Express sa z Insignie stane crossover. V dnešnej dobe to vôbec nie je prekvapením, klasické kombi či MPV modely sa stávajú zriedkavosťou, prednosť majú SUV.

Nová Insignia bude zrejme podobný model ako Citroen C5 X, teda niečo medzi SUV a rodinným MPV. Postavená by mala byť na platforme eVMP, čo v praxi prinesie elektrický pohon. Nová generácia elektrickej platformy umožní použitie rôznych batérií s kapacitou 60 kWh a 100 kWh. Dojazd vozidla by sa v závislosti na batérii a elektromotoroch mohol pohybovať v rozpätí 400 až 650 km.

Základná verzia by mohla zdediť pohon elektrickej Corsy. Výkon elektromotora, poháňajúceho predné kolesá, je v tomto prípade 100 kW. Vyšší výkon až 250 kW by mohla ponúknuť dvojmotorová verzia s pohonom všetkých kolies.

Aj nová Insignia by mala zdediť prednú "Vizor" masku po Astre a Mokke.

V ponuke ostanú aj spaľovacie motory, bez elektrifikácie však rozhodne nebudú. Okrem mild hybridov by budúca generácia Insignie mala dostať aj plug in hybridný pohon. Modely koncernu Stellantis sa v súčasnosti spoliehajú na kombináciu motora 1,6 l PureTech a jedného alebo dvoch elektromotorov.

Celkový výkon systému môže byť 165 kW alebo až 221 kW. Tieto parametre, a aj celý plug in hybridný pohon sa však ešte do príchodu novej Insignie niekedy okolo roku 2024 môžu zmeniť.

Tagy

Pokračovať v čítaní