Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel predstavil elektrickú verziu Astry

Okrem hatchbacku prichádza aj elektrické kombi. Spoľahnú sa na rovnaký pohon ako Peugeot e-308.
Opel predstavil elektrickú verziu Astry

Ponuku modelov značky Opel začiatkom budúceho roka rozšíri elektrická verzia Astry. Okrem hatchbacku dostane elektrický pohon aj kombi Sports Tourer. Najmä v kategórií kombi vozidiel nebude mať Astra Sports Tourer Electric veľa konkurentov. Na druhej strane záujem o klasické kombi je dnes nižší v porovnaní s minulosťou.

Pohon v prípade oboch typov karosérie je rovnaký a v ničom neprekvapil. Astra Electric aj Astra Sports Tourer Electric sa spoľahne na najnovšiu generáciu elektrického pohonu koncernu Stellantis. Prvýkrát sa ukázal v septembri v modeloch Peugeot e-308 a e-308 SW.

Elektromotor poháňa kolesá prednej nápravy a poskytuje maximálny výkon 115 Nm a krútiaci moment 270 Nm. Opel sa chváli maximálnou rýchlosťou 170 km/h, čo je pri podobne výkonných elektromobiloch mierne nad štandardnou hranicou 150 - 160 km/h.

Batéria s kapacitou 54 kWh je zložená zo 102 článkov, usporiadaných do 17 modulov. Astre umožní prejsť podľa WLTP na jedno nabitie 416 km. Opel vo svojej správe neuvádza, ako sa dojazd líši v prípade kombi.

Maximálny nabíjací výkon 100 kW dovolí nabiť Astru na 80 % kapacity batérie za približne 30 minút. Súčasťou štandardnej výbavy je aj 11 kW palubná nabíjačka pre domáce nabíjanie z wallboxu.

Opel začne prijímať objednávky na novú elektrickú Astru od jari 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní