Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot 2008 prichádza v modernizovanej verzii

K dispozícii sú tradičné benzínové a naftové motory, elektrická verzia a ponuku začiatkom roka 2024 rozšíri nový hybrid.
Peugeot 2008 prichádza v modernizovanej verzii

Peugeot 2008 je mimoriadne dôležitým modelom francúzskej značky. Od uvedenia na trh koncom roku 2019 sa radí medzi tri najpredávanejšie autá vo svojej triede a v priebehu roka 2021 sa stal aj celkovo najpredávanejším autom mesiaca v Európe.

Teraz sa model 2008 dočká modernizácie a v ponuke stále ostanú naftové aj benzínové pohony. Naftový štvorvalec 1,5 BlueHDi poskytne výkon 97 kW a spolupracovať bude výlučne s 8-stupňovou prevodovkou.

Rovnaký výkon produkuje aj benzínový trojvalec 1,2 PureTech, ktorý je na výber v kombinácii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Okrem toho je k dispozícii aj slabšia verzia motora 1,2 PureTech s výkonom 74 kW. V tomto prípade je na výber len 6-stupňová manuálna prevodovka.

Začiatkom roka 2024 rozšíri ponuku hybridný model. Nový 48V HYBRID sa spoľahne na novú generáciu motora PureTech s výkonom 100 kW, 6-stupňovú dvojspojkovú prevodovku a elektromotor.
Výrazne vylepšená bude elektrická verzia s novou generáciou pohonu. Výkon elektromotora stúpol na 115 kW a kapacita batérie z 50 kWh na 54 kWh. Dojazd vozidla na jedno nabitie je 406 km, čo je výrazný posun oproti súčasnosti a dojazdu 345 km.

Modernizovaný Peugeot 2008 sa odlíši aj vizuálne. Ide po Peugeote 508 v poradí o druhý model, ktorý dostal nový vzhľad svetiel. Charakteristickým znakom je trojica zvislých LED pásov na krajoch predného nárazníka, predstavujúcich pazúry. Nové sú aj zadné svetlomety, kde tiež nechýba motív pazúrov. Nový je celý predok s najnovším znakom Peugeot a maskou s odlišným vzorom.

Modernizovaná verzia je vyrábaná v španielskom meste Vigo a na cesty sa dostane v lete 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní