Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot 3008 sa zmení. Bude elektrický s dojazdom 700 km

Nepôjde len o zmenu pohonu, ale výraznejšie sa zmení aj tvar vozidla s dôrazom na aerodynamiku.
Peugeot 3008 sa zmení. Bude elektrický s dojazdom 700 km

Nástup elektromobility ohrozuje SUV a crossovery, a aj keď ich nezabije, určite ich zmení. Šéf Citroenu, , Vincent Cobée, nedávno povedal, že elektromobily zabijú SUV, tak ako ich poznáme dnes.

Keď sa na to portál AutoExpress spýtal jeho kolegyne Lindy Jackson, šéfky značky Peugeot, reagovala podobne. "Vyjadrila by som to inak. Prečo si dnes zákazníci kupujú SUV? Pretože majú radi trochu vyššiu polohu pri riadení. Pretože majú radi bezpečnosť. Pretože sa im páči modularita. Nie je vidieť, že by sa zákazníci zmenili, takže výzvou je, ako to vytvoríme aerodynamickejším spôsobom? Zmení to tvar (vozidiel)," vysvetlila Jackson.

Presne tieto zmeny môžeme očakávať od nového elektrického Peugeotu e-3008. Nová generácia crossoveru bude postavená vôbec ako prvý Peugeot na platforme STLA Medium od materského koncernu Stellantis. Platforma je určená výlučne pre elektrické autá.

Peugeot e-3008 teda určite dostane aerodynamickejší tvar, popritom si zachová vyšší podvozok a vyššie sedenie. Pre lepšiu predstavu sa nemusíme pozerať ďaleko. Dobrým príkladom je Peugeot 408, ktorý kombinuje prvky crossoveru s aerodynamickou klesajúcou strechou.

Peugeot prezradil, že dojazd e-3008 bude na úrovni až 700 km. Presnú kapacitu batérie nepoznáme, ale platforma STLA Medium umožňuje využiť batérie s kapacitou 87 až 104 kWh. Okrem jednomotorovej verzie s pohonom jednej nápravy pripravuje Peugeot aj dvojmotorovú verziu s pohonom oboch náprav. Peugeot e-3008 spoznáme už tento rok a veľa nám napovie o technike ďalších nových elektromobilov vrátane Peugeotu 5008.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link