Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot ukázal nový interiér. Prvý ho dostane model 3008

V septembri spoznáme novú generáciu Peugeotu 3008. Zaujať má aj novým interiérom.
Peugeot ukázal nový interiér. Prvý ho dostane model 3008

Nový Peugeot 3008 spoznáme v septembri, no už teraz nám Francúzi ukázali jeho interiér. Dizajn interiéru je v tomto prípade dôležitejší ako pri iných modeloch. Crossover 3008 totiž nebude kopírovať ostatné modely značky, ale prinesie nový interiér, ktorý sa postupne dostane aj do ostatných vozidiel.

Na prvý pohľad vidno, že nejde o revolúciu, ale evolúciu súčasného i-Cockpitu. Celkový tvar je podobný, ale keď sa pozrieme na jednotlivé časti ako volant, displeje, či ovládače na stredovom tuneli, tak vidíme rozdiely.

Displeje sú teraz spojené do jedného celku s uhlopriečkou 21-palcov. Panel s displejmi je zahnutý a "voľne položený" na palubnú dosku. Vpravo pod displejmi je ďalšia dotyková plocha, ktorá nahradila pôvodné tlačidlá, pripomínajúce klávesy. Sú tu najdôležitejšie tlačidlá, ktorými možno prepínať na obrazovke vyššie média, klimatizáciu, telefón a navigáciu.

Chýba nám samostatný panel na ovládanie klimatizácie a ovládaná bude zrejme len prostredníctvom displeja vyššie. Dole na stredovom tuneli sú dotykové plochy na zapnutie vyhrievania okien, vypnutie klimatizácie, či je rýchle prepnutie medzi polohami "max" a "min".

Okrem toho je tu už len prepínač jazdných režimov, tlačidlo pre výstražné smerovky, ovládanie hlasitosti rádia a elektronickej ručnej brzdy. Automatická prevodovka sa ovláda medzi volantom a dotykovou plochou.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní