Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot ukázal športový koncept Sport Engineered 508

Budúcnosť športových áut značky Peugeot sa spája s elektrifikovaným pohonom. Potvrdzuje to najnovší koncept Peugeot Sport Engineered 508.
Peugeot ukázal športový koncept Sport Engineered 508

Budúcnosť športových áut značky Peugeot sa spája s elektrifikovaným pohonom. Potvrdzuje to najnovší koncept Peugeot Sport Engineered 508.

O pripravovaných výkonných hybridných pohonných jednotkách Peugeot sme informovali už dávnejšie. Okrem výkonu prinesú SUV modelom značky aj chýbajúci pohon všetkých kolies, navyše ich možno aj nabíjať a šetriť palivo. Teraz ukazuje Peugeot ešte o stupeň vyšší výkon vo svojom novom koncepte Peugeot Sport Engineered 508. Pod povrchom spájajú svoje sily až tri jednotky. Spaľovaciemu motoru s výkonom 147 kW pomáha vpredu elektromotor s výkonom 80 kW. Zadnú nápravu poháňa ďalší elektromotor s výkonom 147 kW. Celkový výkon pohonnej sústavy dosiahne maximum 295 kW a maximálny krútiaci moment 500 Nm. Impozantné čísla prinášajú aj výnimočné dynamické vlastnosti. Z pokoja na 100 km/h vystrelí koncept Peugeotu za 4,3 s. Nemenej zaujímavý je aj údaj o pružnom zrýchlení z 80 km/h na 120 km/h za 2,5 s. Vysokým jazdným výkonom boli prispôsobené aj brzdy. Vpredu nájdeme 380 mm odvetrávané kotúče, na ktoré tlačia štyri piestiky. Úpravami prešiel aj podvozok. Vzadu bol znížený o 12 mm a vpredu o 24 mm. Okrem toho dostal nový koncept tvrdšie pruženie a rozšírený rozchod kolies. V zákrutách sa bude spoliehať na pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S s rozmermi 245/35 R20.

Peugeot 508 Sport Engineered Concept (22 obrázkov v galérii)

Zo siete nabíjateľná batéria má kapacitu 11,8 kWh a papierový dojazd na čisto elektrický pohon činí 50 km. Vozidlo navonok zaujme množstvom športovo ladených detailov, ale podstatný je odkaz, ktorý nesie. Či sa nám to páči alebo nie, nové športové vozidlá Peugeotu budú elektrifikované. Vo vnútri stavila automobilka podľa očakávania na i-Cockpit, ktorý už dobre poznáme. Chýbať nemôže ani koža, kombinovaná s alkantarou a prešívanie vo farbách Kryptonite a Onyx.

Tagy

Pokračovať v čítaní