Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot ukazuje nový crossover 408 z každého uhla

Francúzsky výrobca vystavuje svoj najnovší model netradične v otáčajúcej sa guli.
Peugeot ukazuje nový crossover 408 z každého uhla Peugeot

Zaujať a upozorniť na nový Peugeot 408, to je hlavným cieľom diela The Sphere. Otáčajúci sa Peugeot 408 si možno pozrieť z každého uhla a na prvý pohľad sa môže zdať, že vozidlo umiestnené v priehľadnej guli popiera zákony gravitácie.

Dielo je vystavené severne od Paríža v múzeu Louvre-Lens od 4. augusta 2022. "Peugeot sa pohybuje a inovuje vo všetkých oblastiach. Priehľadná guľa, navrhnutá pre nový Peugeot 408, ukazuje pôvab nášho nového modelu zo všetkých strán. Tento výtvor je dokonale v súlade s globálnym vyjadrením novej identity značky Peugeot," vysvetlil Phil York, riaditeľ marketingu a komunikácie značky Peugeot.

Nový Peugeot 408 sme spoznali koncom júna a na trh by sa mohol dostať začiatkom roku 2023. Tvarom karosérie chceli dizajnéri dosiahnuť prienik medzi fastbackom a crossoverom. O pohon sa postará jedna z troch jednotiek. Základnou motorizáciou bude benzínový motor 1,2 l PureTech s výkonom 95 kW. Okrem toho dostane Peugeot 408 aj dva plug in hybridné pohony. Viac sa dočítate TU!

Tagy

Pokračovať v čítaní