Autosuv.sk

Novinky SUV

Porsche Macan dostane elektrický pohon

Elektromobil príde na trh v roku 2023, popri ňom ostane v ponuke aj vylepšená verzia so spaľovacími motormi.
Porsche Macan dostane elektrický pohon

Porsche ukončilo prvú časť vývoja nového Macanu, ktorá prebiehala za zatvorenými dverami.  Teraz nasleduje fáza, kedy sa na cesty dostávajú testovacie prototypy. Nová generácia Macanu bola odhalená na prvých fotkách. Presný dizajn však kvôli maskovaniu ostáva skrytý. Nový Macan sa na cesty dostane v roku 2023 a spoľahne sa na elektrický pohon. Postavený bude na novej platforme PPE (Premium Platform Electric) a rovnako ako Porsche Taycan sa spoľahne na 800 V architektúru.

V praxi tak môžeme očakávať vysoký dojazd a hlavne rýchle nabíjanie. Porsche, samozrejme, ešte nezverejnilo presné údaje, ale dojazd 500 km a nabíjanie s výkonom 350 kW by nebolo prekvapením. Po vzore Taycanu môžeme očakávať verzie s rôznou kapacitou batérie a s rôznym výkonom, jednomotorové verzie s pohonom zadných kolies a dvojmotorové verzie s pohonom všetkých kolies.

Popri elektrickom Macane ostane v ponuke aj klasický model so spaľovacím motorom. Novší vynovený Macan so štvorvalcovými a šesťvalcovými motormi sa na trh dostane už tento rok. Zrejme však nepôjde o generačnú obmenu, ale len o výrazný facelift. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní