Autosuv.sk

Novinky SUV

Porsche ukázalo nový interiér pre Cayenne

Vládnu mu displeje, ale nevzdáva sa ani fyzických tlačidiel.
Porsche ukázalo nový interiér pre Cayenne

Modernizovanú verziu Cayennu spoznáme v priebehu troch týždňov. Porsche už vopred ukázalo, ako bude vyzerať jeho interiér. Už na prvý pohľad vidno, že moderné technológie v ňom nechýbajú. Analógové prvky postupne vymierajú a príkladom je koniec analógového otáčkomera.

Prístrojový panel teraz tvorí jeden veľký zakrivený displej po vzore Porsche Taycan. Zmenil sa aj spôsob štartovania a namiesto otočného tlačidla napodobňujúceho tradičné štartovanie kľúčov dostane Cayenne už len jednoduché tlačidlo.

Ovládanie automatickej prevodovky sa presunulo k volantu, a tým vznikol nový priestor pre usporiadanie ovládačov a odkladacích priestorov na stredovom tuneli. Nájdeme na nej tlačidlá na ovládanie klimatizácie a ostal tu aj otočný ovládač hlasitosti rádia. Mimochodom klasické tlačidlá dostali prednosť pred dotykovými plochami aj na volante.

Stredová obrazovka sa z pohľadu hardvéru nezmenila, nový je však softvér a prejaví sa to novou grafikou a rýchlejším reagovaním. Nový softvér má aj druhá obrazovka pred spolujazdcom. Spolu s rôznymi vylepšeniami prináša modernizácia aj nové farebné kombinácie a materiály. Modernizovaný Cayenne spoznáme v rámci premiéry 18. apríla.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní