Autosuv.sk

Novinky SUV

Porsche vyvinulo strešný box pre rýchlosti do 200 km/h

Nový strešný box je určený pre model Taycan Cross Turismo, ale neskôr bude dostupný aj pre ďalšie modely.
Porsche vyvinulo strešný box pre rýchlosti do 200 km/h

Cestujete na lyžovačku a kvôli strešnému boxu nemôžete diaľnicou uháňať 200 km/h? Zrejme vás poteší nový strešný box, teda ak ste majiteľom Porsche. Nemecká značka novým strešným boxom podľa vlastných slov plní prianie mnohých zákazníkov, ktorí chcú aj s batožinou navyše cestovať vysokým tempom. Nový strešný box totiž umožňuje jazdu rýchlosťami až do 200 km/h.

Porsche pri vývoji stavilo na tradičné hlinené modely a nespoliehalo sa na moderné digitálne technológie. Fyzický model mohli otestovať priamo vo veternom tuneli a optimalizovať jeho aerodynamiku. Počas následných testov absolvovali testovací jazdci so strešným boxom tisícky kilometrov. Sústredili sa na ovládateľnosť auta vo vyšších rýchlostiach aj na jeho odolnosť.

Nový strešný box má objem 480 l a nosnosť 75 kg. Je obojstranne otvárateľný a pri montáži poteší rýchloupínací mechanizmus. Novinka je momentálne dostupná pre nové Porsche Taycan Cross Turismo, ale Porsche plánuje testovať nový box aj pre ďalšie modely. Cena boxu štartuje na sume 1150 eur bez dane, k tomu treba pripočítať ešte cenu nosiča.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní