Autosuv.sk

Novinky SUV

Poznáme finalistov ankety Auto roku 2018, tipli sme si víťaza

Do užšieho výberu v ankete Auto roka sa dostalo sedem finalistov. V článku sme trochu špekulovali a tipli si víťaza.
Poznáme finalistov ankety Auto roku 2018, tipli sme si víťaza

Do užšieho výberu v ankete Auto roka sa dostalo sedem finalistov. V článku sme trochu špekulovali a tipli si víťaza.

Auto roka je jedna z najsledovanejších ankiet vo svete automobilového priemyslu. Výrobcovia sa titulom The Car of the Year radi pochvália. Ocenenie sa udeľuje od roku 1964 a o víťazoch rozhodujú motoristickí novinári z viacerých krajín. Pri hlasovaní sa nezriedka prejaví aj zaujatosť hlasujúcich pri vozidle zo svojej krajiny. Aj preto je ťažko dopredu odhadovať, kto zvíťazí. 

V posledných rokoch sa na prvé miesta dostávali skôr vozidlá, určené pre širšie masy. Luxusné autá boli odsunuté často na nižšie priečky. Aj napriek tomu predpovedáme víťazstvo pre Audi A8. Nemecká automobilka “vystrčila rožky“ a zaútočila na svojich konkurentov nielen autonómnou jazdou tretieho stupňa, ale aj ďalšími novými technológiami. Viac o nich si môžete prečítať na nasledujúcom linku KLIKNITE SEM!

V druhej vlne očakávame Kiu Stinger a Volvo XC40. Stinger je symbolom pokroku kórejskej značky a auto, ktoré dokáže vyčariť úsmev na tvárí šoféra, ktorý si užíva športovú jazdu. V prospech Volva hovorí v prvom rade dizajn. Švédska automobilka podľa nás v tomto ohľade prežíva mimoriadne úspešné obdobie. Okrem toho menšie SUV zdedilo techniku od rozmernejších súrodencov. Na druhej strane je v porovnaní s XC90 určite dostupnejším modelom. Medzi našich favoritov by určite patrila Alfa Romeo Stelvio. Zabodovala u nás najmä svojimi jazdnými vlastnosťami. Video z prvej jazdy si môžete pozrieť na nasledujúcom linku KLIKNITE SEM! V ankete ho však očakávame skôr niekde v strede rebríčka, hoci z pozície čierneho koňa môže prekvapiť.

Zvyšné miesta si podľa našej predpovede rozdelia BMW radu 5, Citroen C3 Aircross a Seat Ibiza. Do finálovej sedmičky sa neprebojovali napríklad Škoda Karoq, Kia Stonic, Hyundai Kona, Seat Arona, Suzuki Swift, Volkswagen Polo a ďalší. Celý zoznam pôvodných kandidátov si môžete pozrieť tu. Neváhajte a svoj tip na víťaza nám napíšte do komentárov. Len pre pripomenutie, v tomto roku získal titul The Car of the Year Peugeot 3008.

Finalisti Auto roka 2018

zdroj: Kia, Seat, BMW, Citroen, Alfa Romeo, Audi, Volvo

Tagy

Pokračovať v čítaní