Autosuv.sk

Novinky SUV

Prichádza Subaru Crosstrek e-Boxer s cenou od 35 500 eur

Názov Crosstrek nebol v našich končinách používaný, ale ide len o premenovaného nástupcu modelu XV.
Prichádza Subaru Crosstrek e-Boxer s cenou od 35 500 eur

Subaru XV bolo známe na viacerých trhoch pod názvom Crosstrek a teraz sa tento názov začal udomácňovať aj v Európe. S príchodom novej generácie sa XV mení na Crosstrek. Na Slovensko prichádza Crosstrek s označením e-Boxer. Za týmto názvom sa skrýva hybridný pohon so štvorvalcovým motorom s objemom 2,0 l a s elektromotorom. Výkon spaľovacieho motora je 100 kW, elektromotor produkuje výkon 12,3 kW.

Pohonná jednotka spolupracuje s prevodovkou Lineatronic a poháňa všetky štyri kolesá. Ako sme v prípade Subaru zvyknutí, ide o permanentný symetrický pohon všetkých kolies. V teréne si vozidlo pomáha vyšším podvozkom so svetlou výškou 220 mm.

Vo výbave nechýba ani jazdný režim X-Mode, ktorý preberá kontrolu nad motorom, prevodovkou, systémom pohonu všetkých kolies a brzdami pre optimálnu trakciu na klzkom povrchu. Novinkou je, že X-Mode teraz funguje aj pri cúvaní.

Vylepšeniami prešli asistenčné systémy, konkrétne funkcia protikolízneho brzdenia, prevencia vybočenia z jazdného pruhu a adaptívny tempomat. V prípade tempomatu sa zlepšila odozva a plynulosť reakcií.

Nových je až 7 funkcií v rámci asistenčných systémov: predné protikolízne brzdenie, autonómne núdzové riadenie, centrovanie jazdných pruhov, núdzový asistent udržiavania v jazdnom pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek spolu s inteligentným obmedzovačom rýchlosti a EyeSight Assist Monitor - stav a upozornenia EyeSight sa zobrazujú na čelnom skle. Vodič môže rýchlejšie porozumieť aktuálnej situácii a podniknúť kroky, aby sa vyhol nebezpečenstvu.

Doterajší model Subaru XV e-Boxer je na Slovensku k dispozícii od 33 390 eur. Nástupca Crosstrek e-Boxer posúva základnú cenu vyššie na 35 500 eur. Za výbavy Style X-tra a Premiun si Subaru pýta 37 000 eur resp. 39 500 eur.

Predpredaj nových vozidiel začína 27.11.2023 a prvé vozidlá sa na slovenské cesty dostanú v priebehu februára 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní