Autosuv.sk

Novinky SUV

Prodrive Hunter je terénne hyperauto pre vyvolených

Vychádza z Loebovho dakarského špeciálu, ale je ešte rýchlejšie. K zákazníkom sa dostane len 25 kusov.
Prodrive Hunter je terénne hyperauto pre vyvolených Prodrive

Značka Prodrive a rovnako pretekársky tím Bahrain Raid Xtreme možno nie je všeobecne dobre známa. Fanúšikovia Dakaru a Sébastiena Loeba by ju však mali poznať. Loeb sa zúčastnil Dakaru 2022 práve vo farbách tímu Bahrain Raid Xtreme na vozidle Prodrive Hunter.

Rovnaký názov nesie aj nové hyperauto určené do každého terénu. Vychádza práve z dakarského špeciálu, ktorý kopíruje vzhľadom, ale výrazne prekonáva výkonom. Keďže na cestné vozidlo sa nevzťahujú predpisy ako na pretekársky model, tak konštruktéri zdvihli jeho výkon o 50 % na 600 k. Motor V6 s objemom 3,5 l produkuje krútiaci moment 700 Nm a na 100 km/h zrýchli v priebehu 4 sekúnd.

Prodrive Hunter ohúri hlavne maximálnou rýchlosťou 300 km/h, čo je na vozidlo schopné zdolávať terén naozaj vysoká hodnota. O schopnostiach rýchlej jazdy v teréne svedčí aj dvojité lichobežníkové odpruženie vpredu a vzadu so zdvihom 400 milimetrov. Motor, samozrejme, poháňa všetky štyri kolesá a spolupracuje so 6-stupňovou prevodovkou s radením na volante.

Spotrebu vozidla nepoznáme, ale nádrž s objemom 480 l hovorí za všetko. Pre budúcich majiteľov to určite nebude problém. V Británii bude vyrobených len 25 kusov a cena jedného štartuje od 1,25-milióna libier (1,49-milióna eur) bez dane.

"Prvé vývojové vozidlo je v súčasnosti na turné po Strednom východe, kde zákazníci dostávajú možnosť riadiť Hunter a potvrdiť si svoju osobnú špecifikáciu pre sériovo vyrábané vozidlá, ktoré budú dodané koncom tohto roka," prezradil šéf Prodrive, David Richards. Majiteľom prvého vozidla sa stane bahrajnský korunný princ Salman bin Hamad Al Khalifa.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link