Autosuv.sk

Novinky SUV

Project Maybach v sebe spája zdanlivo nespojiteľné

Elektrické dvojmiestne Gran Turismo a luxusný off road v jednom, to je projekt Maybach. Na jeho návrhu spolupracoval Gordon Wagener a zosnulý dizajnér Virgil Abloh.
Project Maybach v sebe spája zdanlivo nespojiteľné

Za názvom Project Maybach sa skrýva koncept, ktorý spája v jednom úplne odlišné svety, niečo zdanlivo nespojiteľné. Koncern Daimler ho charakterizuje ako dvojmiestny batériový elektromobil a "off road kupé". Project Maybach v sebe kombinuje proporcie veľkého Gran Turisma s veľkými off roadovými kolesami.

Za dizajnom konceptu stojí dizajnér Mercedesu, Gordon Wagener a nedávno zosnulý dizajnér značky Louis Vuitton, Virgil Abloh. Mercedes mu chce predstavením Projectu Maybach, na ktorom pracoval, vzdať hold.

Project Maybach nie je v príbuzenskom vzťahu so žiadnym existujúcim modelom Mercedesu. Naznačujú to už jeho rozmery, keď s dĺžkou približne šesť metrov hravo prekonáva všetky osobné autá značiek Mercedes a Maybach. Pre porovnanie predĺžená verzia limuzíny Mercedes Triedy S meria ani nie 5,3 m.

V tomto prípade nevieme nič o pohone a batériách. Mercedes nám len "stvárňuje možnosti dizajnu budúcnosti". X-faktor konceptu spočíva podľa automobilky nielen v rozmeroch, ale aj vo veľkých kontrastoch. Cieľom bolo posunúť hranice dizajnu. Project Maybach je v týchto dňoch vystavený v Rubell Museum v Miami, USA.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní