Autosuv.sk

Novinky SUV

Prvé elektrické SUV značky Škoda sa bude volať Enyaq

Názov Enyaq nadväzuje na mená modelov SUV - Kodiaq, Karoq a Kamiq.
Prvé elektrické SUV značky Škoda sa bude volať Enyaq

Názov Enyaq nadväzuje na mená modelov SUV - Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Meno nového modelu Škoda Enyaq je odvodené od írskeho slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Slovo enya pochádza z pôvodného írskeho slova „Eithne“ a voľne sa dá preložiť ako esencia, duch, princíp. Podobne, ako mená modelov SUV českej značky - Kodiaq, Karoq a Kamiq (tie odkazujú na jazyk Inuitov, ktorí žijú na severe Kanady a v Grónsku), spája Škoda budúce čisté elektrické vozidlá na báze platformy MEB s írčinou, ktorá pochádza z mýtmi opradeného regiónu na severe ostrova. Písmeno „E“ na začiatku mena symbolizuje elektromobilitu. Q na konci mena zase poukazuje na prednosti vozidla kategórie SUV.

Enyaq bude prvým sériovým vozidlom českej automobilky, ktoré bude postavené na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Zároveň bude ďalším z viac než desiatky elektrifikovaných modelov, ktoré Škoda uvedie na trh do konca rok 2022. Český výrobca očakáva, že do roku 2025 bude predaj čisto elektrických a plug-in-hybridných modelov predstavovať až 25 percent predaja. Do roku 2021 bude automobilka investovať do vývoja elektrifikovaných modelov a do rozširovania uceleného a vzájomne prepojeného ekosystému pre moderné a ekologické riešenie mobility dve miliardy eur. 

Prvá detailná fotografia ponúka pohľad na názov modelu Enyaq. Ide o nápis na zadnej časti tohto SUV, druhom čisto elektrickom vozidle značky, po modeli CITIGOe iV.

Tagy

Pokračovať v čítaní