Autosuv.sk

Novinky SUV

Prvou Cuprou je Ateca, možno sa dočkáme aj Ibizy

Seat oficiálne predstavil značku Cupra a jej historicky prvé auto. V rámci prezentácie ukázal aj športovú verziu Ibizy a pretekársky model Cupra TCR.
Prvou Cuprou je Ateca, možno sa dočkáme aj Ibizy

Seat oficiálne predstavil značku Cupra a jej historicky prvé auto. V rámci prezentácie ukázal aj športovú verziu Ibizy a pretekársky model Cupra TCR.

Označenie Cupra sa historicky používalo pre najvýkonnejšie Seaty. Už dlhšie vieme, že Cupra sa odčleňuje od Seatu a vytvorí vlastnú značku. Ten čas práve nastal a ako prvé auto s novým znakom Cupra na kapote je SUV Ateca. Popri predstavení výkonného auta však Cupra nenápadne testuje aj reakcie verejnosti na model Cupra Ibiza. Cieľom novej značky totiž nie sú len vysoké predajné čísla, ktoré má na starosti Ateca, ale aj zlepšiť imidž štandardných modelov Seat. Malej Ibize by určite pomohlo, keby sa na cestách objavila pojazdná reklama v podobe nadupanej Cupry.

Cupra Ibiza
Cupra

Ak sa Cupra Ibiza nakoniec dostane do výroby, pravdepodobne bude disponovať benzínovým motorom s objemom 2,0 l a s výkonom 200 k. Ide o viac ako slušnú dávku sily pre malé auto. Vylúčená však nie je ani ostrá verzia Arony. Z technického hľadiska to určite nie je problém, keďže Arona je postavená práve na základoch Ibizy. Navyše, crossovery majú výrazne lepšie predaje, aj keď pravoverní fanúšikovia športových áut v tomto prípade predsa len uprednostnia Ibizu.

Cupra Ateca
Cupra

Potvrdenou prvou Cuprou je však Ateca. O športovom charaktere svedčí výkon 300 k a zrýchlenie na 100 km/h za 5,4 s. Potvrdená bola zatiaľ len novovyvinutá sedemstupňová DSG prevodovka. Na ceste si prvé auto značky Cupra pomôže pohonom všetkých kolies a štandardom bude aj adaptívny podvozok. Okrem klasických režimov Normal, Sport, Indivdual, Snow a Off-Road nemôže chýbať ani ostrý režim Cupra. Na pohľad sa od bežnej Atecy Cupra odlíši nielen logom, ale samozrejme aj športovejším vzhľadom. Predná maska má výplňou pripomínať včelie plásty, nechýba nápis Cupra na viacerých miestach a exkluzívne pre Cupru sú navrhnuté aj 19-palcové kolesá. Za príplatok je k dispozícii aj Performance pack, v rámci ktorého dostane auto väčšie brzdy značky Brembo a “karbónovú výzdobu“ vo vnútri aj zvonku.

Cupra TCR
Cupra

Seat sa doteraz nevyhýbal ani účasti na pretekoch. Svoje pôsobenie v sérii TCR teraz prenechá už novej značke Cupra. Prvým pretekárskym autom značky bude Cupra TCR, ktoré sa predstaví na tratiach už v tejto sezóne. Vzhľad ostrej novinky už nie je tajomstvom. Hlavným cieľom v novej sezóne bude najmä zviditeľniť značku Cupra medzi fanúšikmi motošportu.

zdroj: Cupra

Tagy

Pokračovať v čítaní