Autosuv.sk

Novinky SUV

Radikálny Cupra UrbanRebel predznamenáva malý mestský crossover

Športové tvary sú len spôsobom, ako chce Cupra upriamiť pozornosť na budúci mestský elektrický crossover.
Radikálny Cupra UrbanRebel predznamenáva malý mestský crossover

Cupra ukázala koncept UrbanRebel na prvých fotografiách ešte pred oficiálnou premiérou. Hneď na prvý pohľad v tejto novinke vidíme pretekárske auto. Netreba sa však nechať zmiasť, je to len spôsob, akým chce Cupra zaujať a strhnúť pozornosť na budúci mestský crossover. Odmyslime si zadné krídlo a ďalšie radikálne športové prvky a ostane pred nami malý elektrický crossover, ktorý má byť vstupnou bránou značky do sveta elektromobilov.

S rezervou treba brať aj výkon konceptu. Niežeby Cupra nedokázala prísť s niečim podobne radikálnym, ale maximálny výkon 320 kW si nechá len pre naozaj ostré verzie. Koncept dokáže zrýchliť na 100 km/h v priebehu 3,2 s a dlhodobo dokáže produkovať výkon 250 kW, maximum 320 kW dosiahne len krátkodobo.

Koncept s dĺžkou 4 080 mm je o 50 mm kratší od Seatu Arona a sem sa veľkosťou zaradí aj sériový model. Na ten si však musíme ešte počkať do roku 2025. Pôjde o kľúčový model nielen pre značku, ale aj celý koncern Volkswagen. Schádzať bude spolu s ďalšími elektromobilmi koncernu z pásov španielskeho závodu Martorell a pomôže pri rozšírení výrobnej kapacity závodu na 500 000 elektromobilov ročne.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní