Autosuv.sk

Novinky SUV

Range Rover Electric sa výkonom vyrovná osemvalcom

Nový, elektrický, luxusný a schopný v teréne - taký má byť nový Range Rover Electric.
Range Rover Electric sa výkonom vyrovná osemvalcom

Land Rover ukázal prvé oficiálne fotografie nového Range Roveru Electric. Vzhľad vozidla ani presné technické špecifikácie nepoznáme, ale Land Rover jasne naznačil, že máme očakávať luxusné, výkonné a v teréne schopné vozidlo.

Range Rover Electric bol počas vývoja tradične testovaný v extrémnych teplotách (dôležité najmä kvôli testovaniu batérie), v rôznom teréne a aj vo vode s hĺbkou 850 mm. Zároveň nám automobilka sľubuje príchod najtichšieho a najprepracovanejšieho Range Roveru.

Od elektrického vozidla sa tichá prevádzka očakáva, nadstavbou je systém pre aktívne potláčanie hluku od pneumatík a cesty. O výkone elektromobilu nemusíme pochybovať. Dvojmotorová verzia sa výkonom vyrovná osemvalcovým verziám, a tak môžeme očakávať priblíženie sa k hranici 600 k.


Majitelia Range Roveru predsa nebudú otvárať veko pre nabíjanie ručne, elektronicky ovládané veko sa otvorí posunutím vľavo.

Nový elektrický model sa bude vyrábať v Británii a záujemcovia sa môžu zapísať na čakaciu listinu, ale samotné predobjednávky budú spustené niekedy v roku 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní