Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault Captur dostal vynovený vzhľad po vzore Scénicu

Vynovený je aj interiér s použitím recyklovaných materiálov. Zmeny sa navyše dotkli nastavenia podvozka, geometrie a riadenia.
Renault Captur dostal vynovený vzhľad po vzore Scénicu

Reanult Captur prešiel modernizáciou a už na prvý pohľad vidno, že dizajnéri sa pri zmenách inšpirovali modelom Scénic, platí to najmä v prednej časti. Captur sa "do tváre" teraz viac podobá na Scénic, ako na svoju predchádzajúcu verziu.

Menšie zmeny sa udiali v zadnej časti a dotkli sa svetiel, nárazníka aj difúzora. Okrem toho pribudlo v ponuke niekoľko nových farieb. Väčšie zmeny sa udiali v interiéri, ktorému dominuje 10,4-palcový dotykový displej s infotainmentom OpenR Link. Samozrejmosťou je bezdrôtové prepojenie systému s telefónom prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto.

Prístrojový panel pred vodičom je tvorený ďalším displejom s 10,25-palcovou uhlopriečkou. Interiér sa zmenil aj z pohľadu materiálov. Namiesto kože v ňom nájdeme recyklované tkaniny a zmizli z neho aj chrómové časti. Chróm postupne vymizne zo všetkých nových vozidiel po rozhodnutí Európskej únie z dôvodu zvýšeného rizika rakovinových ochorení pri jeho výrobe.

Lepšie jazdné vlastnosti by malo priniesť nové nastavenie podvozka, geometrie a riadenia, pohon však ostáva nezmenený. Okrem trojvalca s objemom 1,0 l tak ostáva k dispozícii aj hybridná jednotka, spoliehajúca sa na štvorvalec s objemom 1,6 l. Renault začne s predajom nového Capturu v druhej polovici roka 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní