Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault Espace je oficiálne odhalený

Väčší brat Renaultu Austral ponúkne viac miesta a tretí rad sedadiel.
Renault Espace je oficiálne odhalený

Oficiálne predstavenie Renaultu Espace nás už nemalo čím prekvapiť. V súlade s očakávaniami je Espace predĺženou 7-miestnou verziou Renaultu Austral. Dlhší je o 21 cm a vďaka tomu má priestor aj na tretí rad sedadiel.

V 7-miestnom vozidle ostal malý batožinový priestor s objemom 159 l. Po sklopení sedadiel narastie na 677 l a 5-miestne verzie ponúknu až 777 l priestoru pre batožinu. Vo vnútri je Espace opäť podobný Australu a pri pohľade na palubnú dosku sú k nerozoznaniu. Dominantným prvkom palubnej dosky sú dva veľké displeje s uhlopriečkou 12 a 12,3-palca. Pocit vzdušnosti a priestoru má priniesť veľká panoramatická strecha, podľa Renaultu je najväčšia na trhu.

O pohon nového rodinného crossoveru sa stará hybridný systém E-Tech. Srdcom hybridu je benzínový trojvalec s objemom 1,2 l. Celkový systémový výkon je 150 kW. Postupne by ponuku mali rozšíriť aj ďalšie menej výkonné jednotky s mild hybridnou technikou.

S predajom modelu Espace začne Renault v priebehu týždňov. Cenovo sa bude pohybovať nad modelom Austral, ktorý sa u nás predáva od 30 400 eur. To platí pre slabšiu mild hybridnú jednotku s výkonom 103 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní