Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault predstaví "dobrodružný" koncept Renault 4

Sériový model bude menej výrazný, ale koncept nám ukáže niektoré prvky, napríklad svetlá, ktoré by sa mohli dostať do výroby.
Renault predstaví "dobrodružný" koncept Renault 4

Je to už 30 rokov, čo Renault ukončil výrobu svojho modelu Renault 4. Teraz spoznáme jeho nasledovníka aspoň v podobe konceptu. Stane sa tak na autosalóne v Paríži 17. októbra. Nepôjde teda o finálnu sériovú verziu, ale koncept nám o nej veľa prezradí.

V porovnaní so sériovým nástupcom dostane "dobrodružnejší" vzhľad, keďže bude v rámci 25. výročia aj spomienkou na 4L Trophy humanitarian rally. Očakávať tak môžeme, že auto dostane ochrannú výstuž podvozka a terénne pneumatiky.

Na fotografiách môžeme vidieť praktický box na streche, kamery namiesto zrkadiel a prehnane veľké blatníky hodné terénneho auta. Prvkom, ktorý by sa mohol dostať do sériového modelu, by mohli byť okrúhle predné svetlá, ale aj prekrytá predná maska s vysvietenými obrysmi.

V každom prípade sériový model nebude tak výrazný ako pripravovaný koncept. Pohon bude, samozrejme, elektrický a viac sa dozvieme o pár dní.

Tagy

Pokračovať v čítaní