Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault predstavil rodinný Scénic s dojazdom 610 km

Francúzsky výrobca zdôrazňuje rodinné zameranie vozidla a veľký vnútorný priestor.
Renault predstavil rodinný Scénic s dojazdom 610 km

Renault ukázal sériový model Scénic, ktorý vzhľadom nadväzuje na skôr predstavený koncept. Žiadne výrazné zmeny sa v oblasti dizajnu neudiali, a tak jeho vzhľad nie je prekvapením. Scénic má nadviazať na svojho predchodcu svojím zameranim na rodinu, ale po technickej stránke ide o úplne nový model.

Novinka je postavená na platforme CMF-EV a s rázvorom 2 780 mm sa zaradí nad elektrický Mégane. S dĺžkou 4 470 mm je o niečo kratší ako Nissan Ariya, postavený na rovnakej platforme. O pohon sa postará elektromotor s výkonom 125 kW, ktorý poháňa kolesá zadnej nápravy.

Energiu získava z batérie s kapacitou 60 kWh, ktorá umožní vozidlu na jedno nabitie prejsť 420 km. Druhým variantom je výkonnejší elektromotor 160 kW spojený s väčšou batériou (87 kWh) a výsledkom je dojazd 610 km.

Vo vnútri nájdeme 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a 12-palcový vertikálne otočený dotykový displej. Renault zdôrazňuje najmä veľký vnútorný priestor, chváli sa 278 mm priestorom pre kolená pasažierov vzadu a kufrom s objemom 545 l. Na trh príde nový Scénic začiatkom roka 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní