Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault pripravuje veľké šetrenie. Koniec až pre tri modely

V priebehu troch rokov chce Renault osekať náklady o dve miliardy eur. V praxi to znamená smrť pre tri modely.
Renault pripravuje veľké šetrenie. Koniec až pre tri modely

Francúzsky výrobca je otrasený po páde svojho hviezdneho šéfa, Carlosa Ghosna a po nie príliš úspešnom období na svojich hlavných trhoch. O detailoch, ako plánuje znížiť výdavky o dve miliardy eur v priebehu nasledujúcich troch rokov, by mal rozhodnúť dokonca mesiaca, informácie priniesol web Reuters. Nič ešte nie je isté, ale podľa všetkého sa šetrenie dotkne modelov Scénic, Espace a Talisman.

"Projekt ešte nie je kompletne vytesaný do kameňa, ale Espace, Scénic a veľký sedan Talisman by už mali byť považované za vylúčené z budúceho produktového programu, je prakticky dané, že tieto tri modely dostanú stopku. V krátkosti menej minivanov a sedanov a väčší dôraz na crossovery a SUV", povedal nemenovaný zdroj pre Reuters.

Namiesto minivanov by sme sa mali dočkať nového Kadjaru, ktorý by mal prísť v päť a sedemmiestnom prevedení, vyrábaný bude naďalej v Španielsku. Najviac by škrtom troch modelov utrpela fabrika vo francúzskom Douai. Situáciu má vyriešiť výroba dvojice nových modelov, postavených na elektrickej platforme Aliancie (Renault - Nissan - Mitsubishi). Pomoc vo výške 4 až 5 miliard eur má Renaultu poskytnúť francúzska vláda. 

Tagy

Pokračovať v čítaní