Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault Symbioz je novým rodinným SUV s hybridným pohonom

Veľkosťou sa Symbioz zaradí medzi modely Captur a Austral.
Renault Symbioz je novým rodinným SUV s hybridným pohonom

Francúzsky výrobca predstavil nový rodinný crossover. S dĺžkou 4,41 m sa zaradí pod modely Arkana (4,57 m) a Austral (4,51 m), ale prekoná model Captur s dĺžkou 4,23 m. Veľkosťou má najbližšie k elektrickému modelu Scénic. Symbioz je postavený na platforme CMF-B rovnako ako ďalšie vozidlá so spaľovacím motorom (Clio, Captur, Arkana).

Renault zdôrazňuje zameranie vozidla na rodiny, ale tiež na flotilových zákazníkov. Prejavuje sa to vnútorným priestorom praktickými riešeniami a hlavne veľkým batožinovým priestorom. Kufor s objemom 492 l je slušný, ale neohúri, po posunutí zadných sedadiel o 16 cm dopredu vzrastie už na 624 l a po sklopení sedadiel na 1 582 l. Ďalších takmer 25 l odkladacích priestorov je v kabíne.


 
Pred šoférom je digitálny prístrojový panel s 10,3-palcovou uhlopriečkou, v strede je ďalší displej s 10,4-palcovou uhlopriečkou. Infotainment OpenR Link využíva systém Android Automotive 12 so vstavanými funkciami Googlu. Súčasťou sú aplikácie Google Maps, Google Assistant a ďalších približne 50 aplikácií. Ich počet sa mení v závislosti od krajiny a verzie systému.

Pri vstupe na trh bude Symbioz dostupný s hybridným pohonom E-Tech. Súčasťou pohonu sú elektromotory s výkonom 36 kW a 18 kW a benzínový štvorvalec s objemom 1,6 l a s výkonom 71 kW. Prevodovka má štyri stupne pre spaľovací motor a dva stupne pre hlavný elektromotor.

Tento pohon poznáme už z viacerých modelov a postupne je vylepšovaný hlavne po stránke softvéru. Cieľom je znížiť spotrebu a zlepšiť komfort jazdy hlavne na diaľniciach. Objednávky na nový rodinný crossover začne Renault prijímať začiatkom leta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní