Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault v Ženeve predstaví sériový elektrický Renault 5

Nový Renault 5 nahradí v portfóliu značky model Zoe. Prekoná ho technikou a podlezie cenou.
Renault v Ženeve predstaví sériový elektrický Renault 5

Termín príchodu menších a dostupnejších elektromobilov sa blíži. Prvá vlna by mala začínať s cenou od 25 000 eur, neskôr automobilky plánujú prísť s ešte lacnejšími modelmi s cenovkou 20 000 eur.

Plány v tomto ohľade má aj Renault a to konkrétne so svojím modelom Renault 5. Nový elektromobil sme v podobe konceptu mohli vidieť už v roku 2021 a na medzinárodnom autosalóne v Ženeve sa vo februári 2024 dočkáme sériového modelu.

Dojazd novinky sa bude pohybovať okolo 400 km, ale to bude platiť pre drahšiu verziu. Lacnejší model s cenovkou 25 000 eur bude mať o 20 % nižšiu kapacitu batérie. Súčasťou multimediálneho systému bude aj umelá inteligencia v podobe avataru nazvanom Reno. Výrobu nového elektromobilu bude mať na starosti nová divízia Ampere.

Novinka bude konkurenciou pre viaceré elektrické autá koncernu Stellantis vrátane Peugeotu e-208, elektrickej verzie Astry, či nedávno predstaveného Citroenu e-C3 s cenou severne nad 23 000 eur. V portfóliu francúzskej značky nahradí nová "päťka" elektromobil Zoe. Podlezie ho cenou a prekoná technikou. O rok neskôr predstavia Francúzi aj menší elektrický Renault 4 s nižšou cenou.

Na ženevskom autosalóne sa predstaví aj nová generácie Dacie Duster, o čom sme informovali TU! Zatiaľ nie sú známe podrobnosti o žiadnych ďalších dôležitých premiérach. Renault s Daciou sú jedinými výraznejšími európskymi značkami, o ktorých vieme (v čase písania článku), že sa zúčastnia výstavy v Ženeve. Naopak isté je, že do Ženevy nezavíta Audi, BMW, Mercedes, Škoda a osobné vozidlá nevystaví ani Volkswagen.

Zdroj: Automotive News Europe

Tagy

Pokračovať v čítaní