Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault vzkriesi názov Scénic, ale nebude to MPV

Nový Scénic bude elektrický a ponúkne viac priestoru a vyšší dojazd v porovnaní s Méganom E-Tech Electric.
Renault vzkriesi názov Scénic, ale nebude to MPV Renault

Renault sa pred pár dňami pokúsil strhnúť pozornosť na nový koncept, ktorý nám oficiálne predstaví v máji. Zaujal najmä informáciou o spaľovacom motore na vodík a potvrdením, že koncept sa dočká aj sériového nástupcu. "Keď urobíme koncept, chceme ho premeniť na skutočné auto," zneli slová Luca de Mea, šéfa značky.

Aj keď má koncept vodíkový motor, sériový nástupca bude elektromobilom, postavenom na platforme CMF-EV rovnako ako Mégane E-Tech Electric. Podľa informácií portálu Auto Express použije Renault známe meno z minulosti. Nový elektromobil sa bude volať Scénic a bude mať bližšie k rodinnému autu ako Mégane, ale nepôjde o klasické MPV.

"Nie. Nejdeme robiť ďalšie MPV; vytvoríme progresívnejší model," povedal de Meo pre Auto Express. S určitosťou pôjde o crossover a v porovnaní s Méganom má ponúkať viac priestoru a vyšší dojazd. Vylúčený nie je príchod verzie s pohonom všetkých kolies, keďže to platforma CMF-EV umožňuje. Minimálne v prvej fáze bude k dispozícii len 5-miestna verzia.

Dizajnom by sa mohol Scénic ponášať práve na Mégane, ale určite sa odlíši prednou časťou a svetlometmi. Viac sa dozvieme 19. mája pri predstavení konceptu, ale na sériový model si počkáme pravdepodobne až do roku 2024.

Tagy

Pokračovať v čítaní