Autosuv.sk

Novinky SUV

Seat Arona je menším súrodencom Atecy

Úplne nový model Seat Arona sa veľkostne radí pod Atecu. Zatiaľ čo Ateca vychádza z modelu Leon, Arona kopíruje menšiu Ibizu.
Seat Arona je menším súrodencom Atecy

Úplne nový model Seat Arona sa veľkostne radí pod Atecu. Zatiaľ čo Ateca vychádza z modelu Leon, Arona kopíruje menšiu Ibizu.

Seat vstúpil úspešne do segmentu SUV modelom Ateca. Z hľadiska predajov je práve Ateca modelom, ktorý ťahá značku “nad hladinu“. Teraz ho dopĺňa nové, menšie SUV Arona. O príchode SUV, vychádzajúceho z modelu Ibiza, sa hovorí už niekoľko mesiacov, ale predstavené bolo až teraz v Barcelone. S Ibizou zdieľa platformu MQB A0, ktorá poslúži novému Polu a aj budúcej Fabii. V porovnaní s Ibizou je Arona o 79 mm dlhšia, ale Španieli zdôrazňujú najmä 99 mm rozdiel vo výške. Prejavuje sa to v zväčšenom priestore pre hlavu a v kufri s objemom 400 l. Vyšší je podľa očakávania aj posed. Pasažieri sú o 62 mm vyššie od zeme.

Dizajnom nás Arona na prvých fotografiách neočarila. Viac sa nám pozdáva nižšia Ibiza, ktorá vďaka rozdielnym proporciám pôsobí širšie. Dizajnéri sa snažili Aronu oživiť dvojfarebnou kombináciou s kontrastnou strechou. Stúpajúcu líniu zadných okien zvýraznili pásom s treťou farbou, práve to je prvok, na ktorý si ešte musíme zvyknúť.

Seat Arona
Seat

Arona neprináša Seatu nové technológie, určite to platí pri pohľade na ponuku motorov. Trojvalec 1,0 TSI našiel svoje miesto pod kapotou viacerých koncernových vozidiel a Arona v podstate len kopíruje ponuku motorov Ibizy. Jedinou výnimkou je najslabší agregát 1,0 MPI, ten sa do Arony nedostane. O pohon sa tak postará benzínový trojvalec 1,0 TSI v dvoch výkonových verziách (70 a 85 kW) a neskôr sa o slovo prihlási aj verzia, spaľujúca zemný plyn. Milovníci nafty sa môžu tešiť na štvorvalec 1,6 TDI s výkonom 70 resp. 81 kW. Najsilnejší motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW bude ponúkaný vo verzii FR.

Seat Arona - prvé fotografie (7 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní