Autosuv.sk

Novinky SUV

Seat sa sústredí na mikromobilitu a predstaví elektrický eScooter

Seat už nechce len vyrábať a predávať autá. Sústreďuje sa na mikromobilitu a zdieľanú prepravu.
Seat sa sústredí na mikromobilitu a predstaví elektrický eScooter

Seat už nechce len vyrábať a predávať autá. Sústreďuje sa na mikromobilitu a zdieľanú prepravu.

Seat zintenzívňuje svoje aktivity v oblasti mestskej mobility. Po predstavení elektrickej kolobežky, ktorú sme mohli vyskúšať v rámci testu modelu Ateca, teraz vstupuje na motocyklový trh predstavením štúdie Seat eScooter. Tým sa stane prvou európskou automobilovou značkou, ktorá bude predávať vlastné elektrické jednostopové vozidlo, ekvivalentné motocyklu s objemom motora 125 cm3. Oficiálna premiéra sa uskutoční 19. novembra v Barcelone na veľtrhu Smart City Expo World Congress.

Nový eScooter doplní stratégiu mestskej mobility značky, zameranej na poskytovanie udržateľných riešení pre mestá. Španielska značka už na minulom podujatí Mobile World Congress oznámila, že prevzala rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Táto stratégia zahŕňa štúdiu mestského vozidla Seat Minimó, ako aj elektrickú kolobežku eXS Kickscooter powered by Segway, predstavenú na veľtrhu Smart City Expo 2018, ktorá sa už bežne predáva.

Ako povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva Seat: „Kontinuálny rast veľkých miest vytvára ako jednu z hlavných výziev zabezpečenie efektívnej mobility. Dnes robíme ďalší krok v rámci našej stratégie mestskej mikromobility potvrdením premiéry prvého elektrického skútra v histórii našej značky.“

Barcelona je mestom s najväčším počtom motocyklov na počet obyvateľov v Európe a má dlhoročnú tradíciu jednostopovej mobility. Preto Seat vyvinul štúdiu v spolupráci s výrobcom elektrických motocyklov Silence z Barcelony. Elektrický skúter sa bude predávať súkromným zákazníkom aj flotilovým zákazníkom – firmám, poskytujúcim službu zdieľania vozidiel.

Seat sa nachádza v procese transformácie na poskytovateľa služieb mobility, ktoré idú nad rámec výroby a predaja vozidiel. Toto úsilie je reakciou na jeden z veľkých trendov mobility budúcnosti – kolaboratívnej, zdieľanej a trvale udržateľnej ekonomiky. V tomto duchu už spoločnosť poskytuje službu zdieľania vozidiel cez Respiro.

Tagy

Pokračovať v čítaní