Autosuv.sk

Novinky SUV

Seat Tarraco e-Hybrid mieri do výroby

Na nový plug in hybrid sme si museli počkať dlhšie. Na cesty sa dostane začiatkom budúceho roku.
Seat Tarraco e-Hybrid mieri do výroby

Seat Tarraco e-Hybrid bude v poradí tretím elektrifikovaným modelom značky Seat. O jeho príchode sme počuli už pred rokom, nakoniec ho ešte predbehol Leon e-Hybrid. SUV s plug in hybridným pohonom konečne začne schádzať z liniek vo výrobnom závode v nemeckom Wolfsburgu. Na európske trhy sa dostane v prvom štvrťroku 2021. Najväčšie SUV značky Seat sa vo verzii e-Hybrid spoľahne na motor 1,4 TSI s výkonom 110 kW. Prídavný elektromotor dosahuje výkon 85 kW a celá sústava poskytne maximálne 180 kW, čo robí z plug in hybridu najsilnejšie Tarraco v ponuke. 

Seat

Rovnaké pohonné ústrojenstvo je postupne nasadzované v širokej škále koncernových modelov. Tarraco e-Hybrid sa môže spoľahnúť na batériu s kapacitou 13 kWh, ktorá mu zaručí elektrický dojazd do 419 km. Pri čisto elektrickej jazde dosiahne maximálnu rýchlosť 140 km/h. Okrem dojazdu bude pri využívaní elektrickej jazdy najväčším obmedzením výkon elektromotora. Výkon 85 kW stačí na bežné jazdenie, v prípade veľkého SUV to už nemusí stačiť na predbiehanie. 

Seat

Šofér dostane na výber tri režimy jazdy e-Mode, Automatic Hybrid a Manual Hybrid. Na aktivovanie elektrickej jazdy slúži tlačidlo e-Mode, umiestnené vedľa novej páky automatickej prevodovky. Hneď pri ňom je aj tlačidlo s-Boost pre nastavenie športovejšieho charakteru motora a prevodovky. Plug in hybrid bude výlučne dostupný len v päťmiestnom prevedení vo výbavách Xcellence a FR.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní