Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda chystá Enyaq Coupé aj malý elektrický crossover

Rodina elektromobilov Škoda sa rozšíri o dva nové modely.
Škoda chystá Enyaq Coupé aj malý elektrický crossover Youtube

Česká značka plánuje rozšíriť ponuku svojich elektromobilov. Po príchode Enyaqu IV sme očakávali hlavne menší elektrický crossover, ktorý bude technicky vychádzať z modelu Volkswagen ID.3. V praxi to znamená pohon zadných kolies s elektromotorom umiestneným vzadu. Vozidlo bude dostupné s batériami s rôznou kapacitou a s rôznym výkonom elektromotora tak, ako je tomu v prípade ID.3. V porovnaní s nemeckým bratom však podľa všetkého ponúkne väčší kufor, čo je pre Škodu typické.

"Sme na 100 % presvedčení, že i s veľkým kufrom vieme postaviť pekné, atraktívne auto. Priestrannosť je pre nás veľmi dôležitá," povedal Oliver Stefani, šéfdizajnér Škody pre portál Autocar. Nová elektrická Škoda, ktorej meno zatiaľ nepoznáme, však nebude najbližším elektrickým prírastkom českého výrobcu. Pravdepodobne ju predbehne nová kupé verzia Enyaqu. Na internete už dlhšie koluje viacero fotografií maskovaného testovacieho prototypu. Pozrieť si ich môžete vo videu nižšie.

Enyaq je v súčasnosti jediný elektromobil Škody, preto dizajnéri chceli, aby vzhľadom zapadol do rodiny medzi ostatné modely so spaľovacím motorom. S narastajúcim počtom elektromobilov v ponuke však Oliver Stefani plánuje posunúť dizajn elektromobilov novým smerom.   

Tagy

Pokračovať v čítaní