Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda Enyaq prichádza vo verzii Sportline

Športovejší vzhľad ponúkne Enyaq v spojení s tromi motorizáciami iV 60, iV 80 a iV 80x.
Škoda Enyaq prichádza vo verzii Sportline

Prvé elektrické SUV českej automobilky prichádza so športovejším vzhľadom vo verzii Sportline. Na rozdiel od súrodencov dostane štandardne športový podvozok. Predná náprava je znížená o 15 mm, zadná náprava o 10 mm. Maximálna rýchlosť je obmedzená bez ohľadu na motorizáciu na 160 km/h. Športový vzhľad zvýrazňujú dizajnové prvky karosérie aj interiéru.

Odlíši sa čiernymi lesklými doplnkami

Športový vzhľad majú Enyaqu dodať viaceré prvky v čiernej lesklej farbe, medzi ktoré patrí maska chladiča, lišty okolo bočných okien, strešný nosič, difúzor zadného nárazníka, nápis Škoda a plakety na piatych dverách. Bočné ochranné lišty sú lakované vo farbe vozidla. Sportline dostal špecifický predný nárazník a leštené dvadsať palcové kolesá z ľahkej zliatiny Vega alebo dvadsaťjeden palcové kolesá z ľahkej zliatiny Betria.

Súčasťou štandardnej výbavy sú Matrix-LED svetlomety s 24 nezávisle ovládanými LED diódami v každom module diaľkových svetiel. Poťahy a strop v interiéri sú prevažne v čiernom prevedení. Vzhľad interiéru umocňujú dekoračné lišty v dekore Carbon na prístrojovej doske a vo výplni dverí. Čierny poťah na prístrojovej doske, ktorý je vyrobený zo syntetickej kože, zdobia šedé kontrastné švy.

Sportline dostupný s tromi motorizáciami

Súčasťou dizajnu interiéru Sportline sú aj čierne športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy. Sedadlá sú potiahnuté mikrovláknom Suedia a olemované šedou paspulou. Trojramenný športový volant, potiahnutý kožou, zdobia šedé kontrastné švy. Dizajn interiéru podčiarkujú aj kryty pedálov, ktoré majú hliníkový vzhľad. 

Enyaq Sportline bude dostupný v troch motorizáciách. Verzia iV 60 sa spolieha na elektromotor s výkonom 132 kW, ktorý poháňa zadné kolesá. Na jedno nabitie prejde 400 km. Verzia iV 80 má rovnako pohon zadných kolies, ale vyšší výkon 150 kW a dojazd 527 km. Najsilnejší je model Enyaq iV 80x s celkovým výkonom 195 kW, dvoma elektromotormi a pohonom všetkých kolies. Dojazd v tomto prípade činí 501 km.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní