Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda Kushaq sa zaradí medzi luxusnejšie modely v Indii

Kushaq je technikou a výbavou porovnateľný s európskymi modelmi. V Indii sa však zaradí medzi luxusnejšie modely.
Škoda Kushaq sa zaradí medzi luxusnejšie modely v Indii Škoda

Škoda už dlhšie ohlasovala príchod nového modelu Kushaq a dnes ho aj oficiálne predstavila. Kompaktné SUV, postavené na platforme MQB-A0-IN, je určené pre indický trh. O pohon sa postarajú benzínové TSI motory s výkonom od 85 kW do 110 kW. Na výber budú až tri prevodovky: 6-stupňová manuálna, 6-stupňová automatická a 7-stupňová automatická prevodovka DSG. Základnou motorizáciou sa stane trojvalcový motor 1,0 TSI s výkonom 85 kW. Na opačné spektrum patrí štvorvalcový motor 1,5 TSI.

Veľkosťou sa nový model zhoduje s európskym Kamiqom, od ktorého je trochu užší a vyšší. Na prvý pohľad v ničom nezaostáva za tunajšími modelmi Škody a platí to aj pri pohľade do interiéru. Kushaq je autom s moderným infotainmentom a dotykovým 10-palcovým displejom. V Indii sa určite zaradí skôr medzi luxusnejšie autá. Škoda nešetrila ani na odkladacích priestoroch v kabíne. Disponujú celkovo objemom 26,2 l a napríklad skrinka pred spolujazdcom môže byť za príplatok klimatizovaná.

O bezpečnosť sa postará 6 airbagov a súčasťou príplatkovej výbavy je aj asistent rozjazdu do kopca, tempomat, či svetelný a dažďový senzor. Pri parkovaní pomôžu štandardne dodávané senzory vzadu, prípadne príplatková cúvacia kamera.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní