Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda odhalila vynovenú Scalu aj Kamiq

Modernizácia nepriniesla veľké a prekvapivé zmeny. Vynovené vozidlá sa len snažia držať krok s dobou vďaka sviežejšiemu dizajnu.
Škoda odhalila vynovenú Scalu aj Kamiq

Český výrobca oficiálne odhalil svoje modernizované modely Scala a Kamiq. V oboch prípadoch nájdeme veľmi podobné zmeny. Dotkli sa zadného aj predného nárazníka a nová je aj predná maska. Vynovené sú aj svetlomety, Scala má užšie svetlomety a dizajnéri sa ju snažili priblížiť ku konceptu Vision RS.

Kamiq má po novom väčšiu a vzpriamenejšiu masku chladiča. Nové nárazníky aj výraznejší zadný difúzor. Obe vozidlá sú teraz na prianie k dispozícii s Matrix-LED prednými svetlometmi, ktoré sa u týchto modelov objavujú úplne prvýkrát.

Škoda opäť zvýšila podiel udržateľných materiálov v modeloch Scala a Kamiq vyrábaných v hlavnom závode v Mladej Boleslavi. Napríklad odtokové kanály pod čelným sklom a obloženie podbehov kolies sú vyrobené z recyklovaných plastov. V interiéri sú v obložení dverí a v štruktúre strešného obloženia použité prírodné rastlinné vlákna z konope a kenafu. Pre čalúnenie, podlahu a koberce boli použité recyklované látky.

Ponuka motorov zahŕňa tri benzínové jednotky TSI generácie evo2. Základným motorom je trojvalec 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Motor 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 k) je k dispozícii s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Rovnakú kombináciu prevodoviek ponúka aj vrcholný štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k).

Okrem štandardných tlmičov je pre oba modely na prianie k dispozícii paket pre zlé cesty so zvýšenou svetlou výškou pri modeli Scala o 15 mm. Pre verziu Monte Carlo je k dispozícii Sport Chassis Control s možnosťou voľby dvoch nastavení tlmičov perovania s podvozkom zníženým pri modeli Scala o 15 mm a pri modeli Kamiq o 10 mm.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní