Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda odhaľuje siluetu elektrického Elroqu

Elektrická alternatíva Škody Karoq nám, bude oficiálne predstavená na jeseň 2024.
Škoda odhaľuje siluetu elektrického Elroqu

Škoda zverejnila prvú oficiálnu siluetu úplne nového modelu Elroq. Plne elektrické kompaktné SUV je prvým sériovým modelom značky, ktorý využíva dizajnový jazyk Modern Solid. Na minimalistický exteriér staví česká automobilka aj pri ďalších budúcich modeloch.

Predná časť modelu Elroq je charakterizovaná delenými svetlometmi. Svetelná línia ich hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota po novom nesie výrazný nápis Škoda. Tradičnú prednú masku nahradí Tech-Deck Face. Ide o novú reinterpretáciu masky chladiča, je výrazne horizontálne pretiahnutá.

Po modeloch Enyaq a Enyaq Coupé bude Elroq v poradí tretím elektromobilom Škody postaveným na platforme MEB. Ako už názov Elroq napovedá, pôjde o elektrickú alternatívu k modelu Karoq. Český výrobca sľubuje komfort a hlavne veľkorysý priestor v interiéri. Testovacie prototypy Škody Elroq sa už v maskovanej podobe objavili na cestách . Video, obsahujúce fotografie prototypov, si môžete pozrieť na konci článku.

Svetová premiéra modelu Elroq, ktorá sa uskutoční na jeseň 2024, znamená začiatok novej elektrickej modelovej éry, v rámci ktorej automobilka v nasledujúcich rokoch uvedie na trh šesť čisto elektrických modelov.

Tagy

Pokračovať v čítaní