Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda odštartovala výrobu elektromobilu Enyaq iV

Český výrobca nainštaloval do haly termokamery kvôli bezpečnosti práce s batériami.
Škoda odštartovala výrobu elektromobilu Enyaq iV

V hlavnom závode automobilky Škoda v Mladej Boleslavi dnes začína sériová výroba modelu Enyaq iV. Toto čisto batériové SUV vychádza ako prvý sériový model značky z modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. V budúcnosti bude česká automobilka vyrábať popri modeloch Octavia a Karoq denne až 350 vozidiel svojho nového SUV, a to na jedinej výrobnej linke.

„Enyaq iV je prvým sériovým modelom značky Škoda, ktorý bol od začiatku koncipovaný ako čisto batériové vozidlo. Tým kladie naše nové SUV úplné iné požiadavky na výrobné procesy a sled výrobných operácií, ako je to pri modeloch so spaľovacím motorom. Túto skutočnosť odrážajú aj rozsiahle opatrenia, spojené s prípravou a prestavbou, ktorú sme v našom hlavnom závode v Mladej Boleslavi realizovali od leta minulého roka," zdôraznil člen predstavenstva Škody pre výrobu a logistiku, Michael Oeljeklaus.

Škoda

Aby bolo možné zaistiť paralelnú výrobu modelov na báze platformy MEB a MQB na rovnakej výrobnej linke, investovala automobilka v hlavnom závode v Mladej Boleslavi do nevyhnutnej prestavby 32 miliónov eur. Škoda upravila statiku budovy, navyše dimenzovala technológie prepravy dielov na hmotnosť čisto batériových vozidiel aj montovaných komponentov. Okrem toho zaviedla napríklad inštaláciou termokamier bezpečnostné opatrenia v oblasti manipulácie s batériami. Tieto kamery nepretržite kontrolujú teplotu vo výrobnej hale a v prípade zistenia príslušnej odchýlky vyhlásia poplach. 

Tagy

Pokračovať v čítaní