Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda Scala a Kamiq prejdú modernizáciou

Škoda zverejnila prvé skice svojich modernizovaných modelov.
Škoda Scala a Kamiq prejdú modernizáciou

Modely Škoda Scala a Škoda Kamiq sa po približne štyroch rokoch od svojho uvedenia na trh dočkali faceliftu. Zatiaľ môžeme vidieť len prvé skice zverejnené českou automobilkou. Oficiálna premiéra sa uskutoční 1. augusta.

Oba modely majú prepracované svetlomety, predný a zadný nárazník a masku chladiča. Celú modernizáciu podčiarkujú aj nové zliatinové disky a nápisy na piatych dverách.

Nová Scala s užšími svetlometmi a členitými nárazníkmi

Užšie svetlomety modelu Scala sa tiahnu až k mriežke chladiča. Lak teraz zasahuje až do priestoru pre nasávania vzduchu v prednom nárazníku. Vďaka tomu je predný nárazník členitejší.

Tieto dizajnové prvky vo farbe karosérie nájdete aj v difúzore na prepracovanom zadnom nárazníku lemovanom kryštalickými prvkami. Zadné svetlá majú nový, prepracovanejší grafický dizajn.

Nový Kamiq s viacerými prvkami SUV

Modernizovaný Kamiq má výraznejší dizajn ako jeho predchodca. Horný prvok výrazných dvojdielnych svetlometov bol zúžený a má ostrejšie rezaný tvar. Väčšia a vzpriamenejšia kapota je v spodnej časti doplnená výraznými dvojitými lamelami v tvare písmena U.

Čierna časť nárazníka pod mriežkou chladiča a nasávaním vzduchu má zvýrazniť šírku vozidla, zatiaľ čo strieborný difúzor je umiestnený nižšie, aby poskytoval ochranu podvozku. Zadný difúzor má širokú hornú časť a v spodných častiach ho dopĺňa strieborný kryt. Modernizovaný svetelný podpis delených zadných svetiel v tvare písmena L je vizuálne prepojený s rovnako tvarovanými reflektormi.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní