Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda ukázala interiér nového Superbu a Kodiaqu

Novinkou sú programovateľné otočné ovládače.
Škoda ukázala interiér nového Superbu a Kodiaqu Škoda Kodiaq

Škoda odhalila interiér novej generácie modelov Superb a Kodiaq. Medzi vnútorným prostredím Superbu a Kodiaqu nájdeme len minimálne rozdiely napríklad tvar stredového tunela, palubná doska v mieste pred spolujazdcom, či tvar výduchov klimatizácie.

Všetky podstatné prvky vrátane volantu, displejov aj nového panelu s otočnými ovládačmi sú rovnaké. Najzaujímavejšou novinkou sú práve tri otočné ovládače nazvané Smart Dials. Na prvý pohľad obyčajné ovládacie prvky sú v skutočnosti multifunkčné a je nimi možné ovládať niekoľko rôznych funkcií.

Jedným stlačením možno prepínať medzi funkciami, ktoré sa potom otáčaním ovládajú. Na každom ovládači sa nachádza displej s priemerom 32 mm, zobrazujúci momentálne ovládanú funkciu. Krajné ovládače Smart Dials slúžia na ovládanie klimatizácie a nastavenie vyhrievania a odvetrávania sedadiel.

Prostredný ovládač má na starosti štyri funkcie - ovládanie hlasitosti infotainmentu; intenzita fúkania klimatizácie a smerovanie prúdu vzduchu; prepínanie jazdných režimov; zoomovanie mapy navigácie. Nastaviť funkcie je možné aj prostredníctvom dotykového displeja.

Škoda Superb a Škoda Kodiaq absolvujú svoju oficiálnu premiéru v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní