Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda ukázala maskované SUV Kushaq. Predávať sa bude v Indii

Česká značka upravila technický základ vozidla špeciálne pre indický trh. Na rovnakej platforme sa v Indii budú predávať všetky modely koncernu Volkswagen.
Škoda ukázala maskované SUV Kushaq. Predávať sa bude v Indii Škoda

Nový model značky Škoda predznamenal už minulý rok koncept Vision IN. Skratka IN prezrádza, že sériový nástupca s názvom Kushaq bude určený pre indický trh. Novinka je postavená na platforme MQB-A0-IN, ktorá bola špeciálne upravená pre potreby indického trhu. Rovnaký technický základ budú využívať všetky modely koncernu Volkswagen na tamojšom trhu. Kushaq môžeme veľkostne prirovnať k modelu Kamiq, keďže majú rovnaký rázvor náprav 2 651 mm. Škoda sa podľa vlastných tvrdení opäť zamerala na vnútorný priestor a kufor. 

Kushaq je po Kodiaqu a Karoqu v poradí tretím SUV Škoda, predávaným v Indii. Pod jeho kapotu sa dostanú benzínové TSI motory s objemom 1,0 l a 1,5 l. Ponúkané budú so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Fotografiu interiéru sme zatiaľ nemali možnosť vidieť, ale podľa informácií priamo z automobilky by mal dostať Kushaq slušnú výbavu. K dispozícii bude manuálna aj automatická klimatizácia, či infotainment s dotykovým displejom. Medzi príplatkové prvky sa dostane asistent pre rozjazd do kopca, svetelný a dažďový senzor aj tempomat. Oficiálne predstavenie sa uskutoční v marci.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní