Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda vylepšuje aj staršie modely Enyaq

Pri aktualizácii softvéru je v tomto prípade nutné navštíviť servis, ale v budúcnosti už budú zmeny možné spraviť na diaľku. Nový softvér okrem iného zvýši dojazd v zime a zlepší nabíjací výkon.
Škoda vylepšuje aj staršie modely Enyaq

V januári tohto roka priniesla Škoda svoj nový model Enyaq Coupé iV a oproti modelu Enyaq iV disponoval niekoľkými vylepšeniami. Automobilka ich hneď aplikovala aj na Enyaq iV a od januára je tak dostupný vo vylepšenej verzii.

Keďže ide hlavne o softvérové zmeny, zúfať nemusia ani majitelia skôr vyrobených vozidiel. Škoda teraz ohlásila veľkú softvérovú aktualizáciu aj pre nich. Miestni autorizovaní partneri českej automobilky teraz oslovujú majiteľov vozidiel Enyaq iV, aby si s nimi dohodli návštevu servisu.

Inštalácia novej verzie softvéru ME3 trvá približne päť hodín. Po inštalácii všetkých aktuálnych vylepšení je vozidlo nakonfigurované tak, že väčšina budúcich aktualizácií už bude nainštalovaná na diaľku bez nutnosti ďalšej návštevy servisu.

Čo prináša aktualizácia?

Nová verzia softvéru ME3, ktorou sú samozrejme vybavené všetky teraz dodávané modely radu Enayaq iV, prináša viacero optimalizácií. Vylepšená správa batérie zabezpečuje dlhší reálny dojazd v zimnom období a majiteľ má okrem toho k dispozícii aj ďalšie nové funkcie, napríklad pre virtuálny kokpit a infotainment.

V oblasti batérie a nabíjania ponúka nový softvér okrem iného režim starostlivosti o batériu. Po aktivácii tejto funkcie sa akumulátor pri ďalšom nabíjaní nabije maximálne na 80%. Toto opatrenie batériu chráni a predlžuje jej životnosť. V prípade potreby je však vždy k dispozícii plná kapacita akumulátora a maximálna rýchlosť nabíjania.

Vyšší nabíjací výkon

Po vzore novších modelov Enyaq a Enyaq Coupé sa zvýši nabíjací výkon pri vozidlách so 62 kWh batériou na 120 kW a pri vozidlách s 82 kWh batériou na 135 kW. Vďaka vylepšenému tepelnému manažmentu batérie sa v zimnom období u rodiny Enyaq iV zvyšuje aj reálny dojazd. Grafika nabíjania a dojazdu v infotainmente teraz zahŕňa aj zobrazenie cieľa jazdy a potrebných zastávok pre nabíjanie.

Vylepšení sa dočkal aj virtuálny kokpit a head-up displej, ktorý teraz zobrazuje aj aktuálnu úroveň nabitia batérie. Zadná parkovacia kamera ponúka zvýšený kontrast displeja, takže okolie vozidla je vidieť ešte lepšie. Stlačením tlačidla na multifunkčnom volante môže šofér ľahko a rýchlo prepínať medzi adaptívnym tempomatom (ACC) a funkciou Travel Assist. Okrem toho bola rozšírená ponuka funkcií viacerých online služieb Škoda Connect, ktoré možno teraz využívať intuitívnejšie.

Tagy

Pokračovať v čítaní