Autosuv.sk

Novinky SUV

Spoznali sme finalistov Auto roka 2020

Do finále sa dostali elektromobily, dostupné aj drahé autá, prekvapením je malé zastúpenie SUV/Crossoverov.
Spoznali sme finalistov Auto roka 2020

Do finálovej sedmičky sa tradične zmestili rôznorodé autá. Zastúpenie v nej nemá Volkswagen, ktorý nedávno predstavil nový Golf a ani Škoda, ktorá mala medzi kandidátmi dve želiezka v ohni v podobe Kamiqu a Scaly. O finále zabojovali až štyri modely značky Mercedes, celkové prvenstvo však nakoniec nezískajú rovnako ako Mazda s modelmi Mazda 3 a Mazda CX-30. Finálovú sedmičku prinášame v abecednom poradí. O víťazovi rozhodne svojimi hlasmi 60 porotcov, väčšinou motoristických novinárov z 23 krajín, z ktorých každý rozdelí porciu 25 bodov medzi minimálne päť nominovaných áut. Výsledky hlasovania budú tradične ohlásené v marci na autosalóne v Ženeve. 

1. BMW radu 1

BMW stavilo na novú koncepciu a rad 1 dostal pohon prednej nápravy. Na vrcholnú verziu so šesťvalcom môžeme zabudnúť, ale BMW sa to snaží kompenzovať použitím najsilnejšieho sériového štvorvalcového motora, aký kedy nemecká značka vyrobila.

2. Ford Puma

Nový Ford Puma zdedil meno po kompaktnom Coupé. V duchu dnešnej doby však dostal vzhľad crossoveru a ohúriť sa snaží najmä vnútorným priestorom. Boduje najväčším kufrom v triede s objemom 456 l. V kufri možno odviezť predmety vysoké až 115 cm.

3. Peugeot 208

Nový, na Slovensku vyrábaný Peugeot 208 dáva slobodu výberu. Na trh prichádza s naftovým, benzínovým aj elektrickým pohonom. My sme ho vyskúšali v rámci prvej jazdy.

4. Porsche Taycan

Prvý elektromobil prichádza vo verziách Turbo a Turbo S. Silnejší z nich disponuje výkonom 560 kW a na 100 km/h zrýchli za 2,8 s. Neskôr dvojicu doplní tretia - lacnejšia verzia Taycan Cross Turismo.
 

5. Renault Clio

Nové Clio sme už mali možnosť vyskúšať na slovenských cestách. Potešilo nás hneď vo viacerých smeroch. Páčil sa nám nový motor 1,3 TCe, podvozok a hlavne interiér, ktorý je v porovnaní s minulosťou minimálne o triedu lepší. Slabším miestom je dvojspojková prevodovka.

6. Tesla Model 3

Americká značka mala po uvedení Modelu 3 problémy s výrobnými kapacitami. Tie sa jej postupne podarilo odstrániť a tento stále exkluzívny, ale cenovo dostupnejší elektromobil značky sa dostal do finálovej sedmičky. Pozitívne je hodnotený najmä pre svoju agilitu a rýchlosť.

7. Toyota Corolla

Japonci vrátili meno Corolla na európsky trh a prišli hneď s trojicou karosárskych verzií - hatchback, kombi a sedan. V priebehu roku sme vyskúšali všetky tri a Corolla nás presvedčila hlavne dobre vyladenou hybridnou jednotkou s nízkou spotrebou. Silnejší z dvojice ponúkaných hybridných pohonov navyše poteší aj veľmi slušnou akceleráciou.

Tagy

Pokračovať v čítaní