Autosuv.sk

Novinky SUV

SsangYong pripravuje drsné SUV

Dizajnom sa plánované SUV približuje k Jeepu, či k Suzuki Jimny.
SsangYong pripravuje drsné SUV

V roku 2022 plánuje kórejská značka SsangYong priniesť na trh elektrické SUV, ktoré zatiaľ poznáme pod pracovným označením J100. Už z prvých skíc vidno (pozri galériu dole), že pôjde o model určený primárne na cesty. Teraz Kórejci oznámili príchod ďalšieho SUV s pracovným názvom X200.

V tomto prípade pôjde už o drsnejšie SUV, na prvý pohľad patriace do terénu. Dizajn je podľa automobilky postavený na filozofii "Poháňaný huževnatosťou". My vidíme na prvých skiciach hlavne osvedčený dizajn terénnych modelov. "Ingrediencie" ako krabicový vzhľad, okrúhle predné svetlomety, či výrazná kolmá predná maska so zvislými vzormi nám pripomínajú modely Jeepu, ale aj Suzuki Jimny, či Mercedes G. 

K terénnym vozidlám patrí často otvorená strecha, v prípade Jeepu aj možnosť odmontovania dverí a častí karosérie. SsangYong X200 sa v tomto smere asi nevyrovná Jeepu, ale na druhej skici môžeme vidieť aspoň rolovateľnú plátennú časť strechy.

O pohone modelu X200 zatiaľ automobilka neprezradila nič. Môžeme predpokladať, že ak nepôjde priamo o elektrický model po vzore J100, tak minimálne o elektrifikovaný. SsangYong v tlačovej správe hovorí len všeobecné informácie o motoroch, priateľských k životnému prostrediu. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní