Autosuv.sk

Novinky SUV

Ssanyong odštartoval výrobu Koranda e-Motion. Do Európy príde v októbri

Elektrické SUV prednostne zamieri na európsky trh.
Ssanyong odštartoval výrobu Koranda e-Motion. Do Európy príde v októbri

Kórejský výrobca Ssanyong myslí na zabezpečenie svojej budúcej existencie. Cestou k cieľu potrebuje nájsť investora a urýchluť vývoj. Automobilka zároveň znížila náklady a zvýšila efektivitu vývojového centra. Prvým výsledkom je nový model Ssanyong Korando e-Motion, ktorý už začal schádzať z výrobných liniek. Napriek tomu stále nepoznáme mnohé technické detaily o novom stredne veľkom SUV.

Vzhľadom sa jednoznačne hlási ku súrodeneckému modelu Korando so spaľovacím motorom. Na titulnej fotke môžeme vidieť tradičné úpravy elektromobilov (napr. prekrytá predná časť bez väčších otvorov na nasávanie vzduchu). O pohon sa postará elektromotor s výkonom 140 kW.

Konkrétnejšie údaje o batérii automobilka teraz nezverejnila, ale podľa portálu Auto Express Ssangyong pred rokom sľuboval kapacitu batérie 61,5 kWh. V praxi by to malo znamenať dojazd 306 km, podľa kórejského meracieho cyklu. Nemáme bližšie skúsenosti s kórejským spôsobom merania dojazdu, ale podľa odhadu portálu Auto Express môže byť reálny dojazd ešte o chlp vyšší.

Nový elektromobil prednostne zamieri na európsky trh, kde sa ho dočkáme už októbri. Termín uvedenia na domáci trh zatiaľ nie je známy a všetko závisí od dostupnosti čipov, ktorých obmedzené dodávky spôsobujú problém naprieč celým automobilovým priemyslom.

Ssangyong už prezradil plány aj na ďalšie elektrické SUV. Zatiaľ je známe len pod interným kódovým označením J100. K dispozícii máme len skice (obrázky vyššie) a žiadne bližšie informácie o vozidle. Na trh bude uvedené už v roku 2022. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní