Autosuv.sk

Novinky SUV

Stellantis ukázal prvý elektrický Jeep

Jeep sa stane príkladom extrémne rýchlej elektrifikácie. Stellantis plánuje v Európe predávať od roku 2026 už iba elektromobily.
Stellantis ukázal prvý elektrický Jeep

Koncern Stellantis včera informoval o svojej budúcnosti. Okrem obáv zo súčasného vojnového konfliktu na Ukrajine a svojom pláne dodržiavať sankcie viac prezradil aj o svojej elektrickej budúcnosti.

V Európe prejde veľmi rýchlo na čisto elektrické modely. Už od roku 2025 začnú prémiové značky koncernu, teda Alfa Romeo, DS, Lancia a Maserati predávať výlučne elektrické modely. O rok neskôr sa pridajú aj masovo predávané značky ako Peugeot, Citroen a Fiat spolu s Jeepom a Abarthom.

Uhlíkovú neutralitu plánuje koncern dosiahnuť už v roku 2038 a zároveň sa zameria na zvýšenie objemu výroby batérií na 400 GWh ročne. V rámci konferencie sme mohli vidieť aj prvý elektrický Jeep.

Práve na značke Jeep môžeme vidieť, ako rýchlo sa koncern preorientuje na elektromobily v Európe. Prvý elektrický Jeep bude uvedený na trh v Európe v prvej polovici roku 2023. V priebehu ďalších troch rokov značka postupne elektrifikuje všetky svoje modely.

Meno prvého elektrického Jeepu v tejto chvíli nepoznáme, a tak isto nemáme ani žiadne informácie o použitej technike. Predpokladáme, že pôjde o model, ktorý sa veľkosťou zaradí pod Jeep Renegade.

Tagy

Pokračovať v čítaní