Autosuv.sk

Novinky SUV

Štýlové SUV Renault Arkana dostalo slovenskú cenovku

SUV kupé od Renaultu prichádza na slovenský trh.
Štýlové SUV Renault Arkana dostalo slovenskú cenovku

Prvá zmienka o Renaulte Arkana sa objavila v roku 2018, kedy sa aj ukázal na autosalóne v Moskve. Vozidlo, primárne určené pre ruský trh, sa nakoniec dostalo aj do Európy. Štýlová karoséria "SUV kupé" je dnes trendom a to mu môže priniesť úspech. Práve dizajn je v podstate jediná zásadná vec, ktorou sa vozidlá jednej značky či koncernu odlišujú, keďže sa vo väčšine prípadov spoliehajú na rovnakú techniku.

Dve motorizácie

Na Slovensku bude Arkana od začiatku predaja k dispozícii s dvoma motorizáciami TCe 140 EDC a E-Tech Hybrid 145. Za prvým názvom sa skrýva benzínový štvorvalec s objemom 1 333 cm3 s výkonom 103 kW a krútiacim momentom 260 Nm. Motor spolupracuje výlučne so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou a pomáha si mikrohybridným systémom.

S hodnotou 105 kW je o málo výkonnejšia hybridná motorizácia, ktorá sa spolieha na benzínový štvorvalec s objemom 1,6 l a elektromotor. Pohonná jednotka využíva multimódovú automatickú prevodovku. Spaľovací motor využíva štyri prevodové stupne, elektromotor dva.

Cena od 24 300 eur

Cena Renaultu Arkana vo výbave ZEN s motorom TCe 140 EDC začína na 24 300 eur. S hybridným motorom E-Tech Hybrid 145 cena začína na úrovni 25 800 eur. Uvádzacia akciová cena je o minimálne 2 000 eur nižšia v závislosti od verzie (viď. cenník nižšie). K dispozícii bude aj verzia so športovejším dizajnom R.S. Line.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní