Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru potvrdilo príchod elektrického crossoveru veľkosti Forestera do Európy

Elektrickej budúcnosti sa nebráni ani taká značka ako Subaru. Na vývoji elektrického crossoveru spolupracuje s Toyotou.
Subaru potvrdilo príchod elektrického crossoveru veľkosti Forestera do Európy

Ako asi bude vyzerať nový elektrický crossover značky Subaru, nám japonský výrobca ukázal približne pred rokom. Odhalený kus bol v skutočnosti len hlinený model, čo to nám napovedal práve o dizajne. Subaru vyvíja svoj nový elektromobil v spolupráci s Toyotou.

Platforma umožní pohon prednej, aj zadnej nápravy

Postavený bude na spoločnej platforme e-TNGA, ktorá umožňuje pohon predných kolies, pohon zadných kolies, aj pohon všetkých kolies vďaka možnosti umiestnenia elektromotorov na ktorúkoľvek nápravu. Platforma e-TNGA dovoľuje automobilkám aj využitie batérií rôznych veľkostí. Nové Subaru by tak mohlo dostať batérie s kapacitou od 50 až do 100 kWh a dojazd by tak mohol presiahnuť 600 km. Presnejšie odhady sú zatiaľ len špekuláciami. V každom prípade Subaru oficiálne potvrdilo, že elektrický crossover príde aj na európsky trh. Veľkostne ho prirovnalo k modelu Forester. Podrobnejšie informácie sľubuje Subaru v budúcom roku, kedy pravdepodobne elektromobil predstaví.

Dvojička od Toyoty

Logicky môžeme očakávať aj dvojičku, vystupujúcu pod značkou Toyota. Japonská značka potvrdila príchod elektrického SUV, postaveného na platforme e-TNGA pred pár dňami. Názov, rovnako ako v prípade Subaru, ešte nepoznáme. Veľkostne by sme ho mohli prirovnať k modelu RAV4. Zatiaľ poznáme akurát jeho siluetu, ukázanú na obrázku nižšie. Termín oficiálneho predstavenia nie je známy, ale môžeme predpokladať, že Toyota predbehne Subaru.

Tagy

Pokračovať v čítaní